پلي بك رايگان ايراني

پلي بك رايگان ايراني

پلی بک رایگان در واقع به معنایی آهنگی است که در پشت صدای خواننده پخش می شود و خواننده روی آن شروع به خواندن می کند ! معمولا زمانی که امکان اجرای گروه به صورت زنده مقدور نباشد، خواننده روی موسیقی پلی بک اقدام به خواندن می کند!

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که فایل موسیقی در حال پخش کاملا بدون صدای خواننده می باشد! البته برای اجرای بعضی از آهنگ ها معمولا بک وکال ها و فواصل هارمونی صدا هم در فایل پلی بک موجود است !

چیزی که امروزه به وفور مشاهده می شود و به اشتباه به آن اجرای Play Back پلی بک می گویند، اجرا به صورت لب خوانی با میکروفن خاموش است ! این نوع اجرا که شباهت زیادی به داب اسمش نیز دارد نوعی پانتومیم موزیکال است که خواننده در آن تمام تمرکز خود را روی حرکات دست ، سر و لب منعطف می کند!

معمولا در جشن های ارگانی و سازمانی یا جنگ های شادی، حداقل یک مورد از این خوانندگان دیده می شود ! امروزه کمتر کسی است که تفاوت میان پلی بک و لب خوانی را متوجه نشود ! البته این بستگی به مهارت خواننده هم دارد! اینکه خواننده برای لب خوانی تا چه اندازه حس بگیرد تأثیر گذار است!

اما واقعیت ماجرا این است که اجرا بسیار مصنوعی و باورناپذیر خواهد بود! شاید دلیل این کار عدم اعتماد به نفس یا تسلط برای اجرای زنده و عواملی این چنین باشد! حتی دیده شده بعضی از خوانندگان مطرح نیز در کنسرت های خود اقدام به لب خوانی می کنند !
کاربرد پلی بک رایگان

تهیه یا ساخت پلی بک رایگان می تواند کاربرد های گوناگونی داشته باشد ! از Play Back پلی بک معمولا برای خوانندگی روی آن استفاده می شود ! خوانندگی روی پلی بک می تواند به صورت زنده یا در استدیو باشد ! معمولا در اجراهای نه چندان مهم، برای خوانندگی روی استیج یا در اجرای دی جی برای عروسی و مجالس، عمل خواندن به صورت زنده روی پلی بک صورت می گیرد !

اما خوانندگی در استودیو چگونه است ! خواندن روی پلی بک در استودیوی ضبط صدا، علاوه بر تمرین برای خوانندگی ، می تواند چالشی خاطره انگیز برای شما یا یک هدیه و یادگاری برای دوستانتان باشد !

پلی بک رایگان

لیست پلی بک ها:

پلی بک قیصر فوق العاده

پلی بک نیما مسیحا : ای رسیده

پلی بک لیلا : ای دل

پلی بک دیدی گفتم

پلی بک بنیامین : دنیا دیگه مثل تو نداره

پلی بک بگو بالا

پلی بک باراد : عزیزم

پلی بک محسن چاووشی : عروس من

پلی بک معین : آرزو داشتم

پلی بک امان اله تاجیک

پلی بک ولی : دوست دختر

آهنگ بی کلام
پلي بك

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *