پلي بك رايگان ايراني (سري دوم)

پلي بك رايگان ايراني (سري دوم)

تهیه و ساخت پلی بک رایگان ایرانی معمولا به ۴ دسته ی کلی تقسیم می شود !

نسخه بی کلام قطعه اورجینال
نسخه بازسازی شده کامل (تنظیم مجدد با کیفیت بالا)
بازسازی آماتور و مبتدی ( نوازندگی با اُرگ )
کارائوکه KARAOKE (بی کلام کردن با کیفیت پایین)

اولین حالت پلی بک ، نسخه ی بی کلام آهنگ اورجینالی است که معمولا بعضی از خوانندگان یک یا دو تِرَک در آلبوم خود قرار می دهند ! معمولا آهنگ هایی که تنظیم زیبا و خاصی داشته باشند انتخاب می شوند !

دومین حالت بازسازی مجدد یک آهنگ اورجینال است ! این کار در اصطلاح کاور یا Remake نام دارد ! زمانی که نسخه ی بی کلام اصلی در دسترس نباشد ! در این حالت تنظیم کننده یک اثر را دوباره با همان ظرافت و دقت بازسازی می کند !

امروزه افراد زیادی بنا به دلایل و کاربردهای مختلفی به دنبال تهیه یا دانلود پلی بک می باشند ! این که تا چه اندازه قطعه ی بازسازی شده به آهنگ اصلی شباهت داشته باشد کیفیت یک پلی بک را تعیین می کند! همچنین استفاده از ساز زنده می تواند حس بهتری به کاور و پلی بک القا کند !

سومین حالت ، بازسازی آماتور ! در واقع در این حالت فقط قسمتی که داری کلام است به صورت ساده تنظیم شده و ملودی ابتدا ، وسط یا پایان آهنگ از همان آهنگ اصلی به تنظیم چسبانده می شود ! شاید کار را راه بیاندازد ! اما نتیجه مطلوب نخواهد بود و عدم یکپارچگی حس می شود!

در بعضی موارد نوازنده کیبورد ( اُرگ ) آهنگ را به صورت یکجا یک بار می نوازد که این کار هم از لحاظ سطح کیفی بسیار پایین تر از زمانی است که تنظیم و میکس مسترینگ مجدد و لاین به لاین صورت می گیرد !

پدیده پلی‌بک خوانی در کنسرت، در تمام جهان امری مذموم و غیر اخلاقی است، زیرا که تماشاگران به کنسرت رفته اند و انتظار اجرای خواننده محبوبشان را دارند نه فقط یک تکان دادن لب و ادای خواندن رو در آوردن، با توجه به دابسمش‌های امروزی این اقدام مانند آنست که خواننده آهنگ خودش را دابسمش می‌کند.
کاوه آفاق (خواننده و موزیسین) در مصاحبه‌ای نقل کرده بود « “التون جان” خواننده معروف بریتانیایی به دو خواننده بسیار مطرح موسیقی دیگر انتقاد داشت که آنها روی صحنه پلی‌بک می‌خوانند و جالب اینجاست این دو خواننده در پاسخ به اظهارات وی ماجرا را رد نکردند اما گفتند چون روی صحنه حرکات زیادی دارند و پرفورمنس اجرا می‌کنند دیگر قدرتی برای خواندن نمی‌ماند.» شفاف و صادقانه جواب داده‌اند.

پلی بک رایگان ایرانی را از سایت ملودی ها دریافت نمایید

لیست پلی بک های رایگان ایرانی

پلی بک رایگان ایرانی

پلی بک مرتضی اشرفی : شبگرد

پلی بک بختیاری : چادرت رو دیدم از سرت افتاده

پلی بک آغاسی : میاد امشب

پلی بک یاوری : خانوم گلم

پلی بک ولی : خانومی

پلی بک عاصف : کمر باریک

پلی بک کامران و هومن : بمون واسه همیشه

پلی بک حمید عسگری : ماه من

پلی بک گوگوش : همخونه

پلی بک امید : وقتی که دنیا ناسازگاره

آهنگ بی کلام
پلي بك

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *